زبان ماشین معرفی دنیای خودرو

زبان: ماشین معرفی دنیای خودرو

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی تحقیقات نشان می دهد که بعد از مرگ، مغز می فهمد که شما مرده اید!

شاید شما هم صحبت های کسانی که مرده و سپس زنده شده است اند را شنیده باشید که معمولاً می گویند نوری را در انتهای یک تونل طولانی دیده اند. یا این که احساس کرده اند

تحقیقات نشان می دهد که بعد از مرگ، مغز می فهمد که شما مرده اید!

تحقیقات نشان می دهد که بعد از مرگ، مغز می فهمد که شما مرده اید!

عبارات مهم : فعالیت

آیا تابحال با خود فکر کرده اید که بعد از فوت چه اتفاقی جهت شما رخ می دهد؟

شاید شما هم صحبت های کسانی که مرده و سپس زنده شده است اند را شنیده باشید که معمولاً می گویند نوری را در انتهای یک تونل طولانی دیده اند. یا این که احساس کرده اند جهت مدتی روحشان بالاتر از جسمشان معلق بوده و شاهد ماجراهای بعد از مرگشان مانند شیون و زاری همراهان و تلاش پزشکان جهت زنده نگه داشتن خود بوده اند. ولی تا به امروز مشخص نشده که آیا ذهن و مغز بعد از فوت به کارکرد خود ادامه می دهد یا خیر. مطالعات اخیر دانشمندان نشان داده که درست مانند آن چه که در فیلم علمی تخیلی اخیر «مرگ بازان» (Flatliners) با بازی الن پیج به تصویر کشیده شده است هست، ذهن فرد بعد از فوت نیز به کار خود ادامه خواهد داد.

تحقیقات نشان می دهد که بعد از مرگ، مغز می فهمد که شما مرده اید!

در این فیلم گروهی از پزشکان یک آزمایش خطرناک را راه اندازی می کنند و با متوقف کردن نوبتی قلب هایشان می خواهند بفهمند که بعد از فوت چه اتفاقی برایشان می افتد.

دکتر سَم پارنیا و تیم تحقیقاتی اش از دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک پرسش مشابهی داشتند. البته آن ها جهت رسیدن به جواب این پرسش از روش کم خطرتری استفاده کرده و مطالعات انجام شده است در اروپا و ایالات متحده بر روی کسانی که سابقه سکته قلبی داشتند و به عبارتی «برگشت به زندگی» را تجربه کرده بودند را مورد بررسی قرار دادند. دکتر پارنیا در این مورد چنین گفته است:” آن ها می گویند پزشکان و پرستاران را دیده اند که مشغول کار بوده و صحبت های آن ها را در آن وقت کاملاً به یاد دارند، یا اتفاقات تصویری که در آن وقت رخ داده است که در هر صورتی غیر از فوت برایشان قابل درک نبوده است”.

شاید شما هم صحبت های کسانی که مرده و سپس زنده شده است اند را شنیده باشید که معمولاً می گویند نوری را در انتهای یک تونل طولانی دیده اند. یا این که احساس کرده اند

این ادعاها به وسیله کارکنان مراکز درمانی نیز تایید شده است و آن ها نیز گفته اند که بیمارانشان به بسیاری از اتفاقات در این شرایط به درستی اشاره کرده اند که این عنوان نشان می دهد ذهن آن ها بعد از متوقف شده است قلب نیز کارکرد خود را حفظ کرده هست. مرگ، از نظر پزشکی، زمانی رخ می دهد که قلب از تپیدن بازایستاده و جریان خون به سمت مغز آخر یابد. این موضوعبدان معنا خواهد بود که به محض رخ دادن چنین اتفاقی مغز نیز از کار خواهد افتاد و دیگر نمی تواند بدن را زنده نگه دارد. دکتر پارنیا می گوید که بافت خاکستری مغز که «بخش تفکر» مغز نامیده می شود بلافاصله بدنبال از کار افتادن قلب متوقف می شود و نوار مغزی بعد از ۲ تا ۲۰ ثانیه بعد از فوت هیچ فعالیتی در این قسمت از مغز را نشان نخواهد داد.

این عنوان به معنای فوت مغز خواهد بود. همچنین پارنیا و همکارانش، به تحقیق در مورد تصویر العمل مغز در حین حمله عصبی پرداخته اند تا دریابند که چه مقدار از تجربیات افراد بعد از فوت مربوط به فعالیت های مغزی آن ها بوده هست. وی در این باره نیز چنین می گوید:” همزمان، ما ذهن انسان و هوشیاری او را در وقت فوت مورد بررسی قرار می دهیم جهت این که بفهمیم آیا هوشیاری از بین می رود یا جهت مدت وقت معینی بعد از فوت ادامه خواهد داشت و این که این عنوان چه ارتباطی با تصویر العمل هایی که در آن وقت در مغز می افتد خواهد داشت”. این نخستین باری نیست که فعالیت های مغزی بعد از فوت ثبت می شود.

در ماه مارس گذشته نیز پزشکان بخش مواظبت های خاص در بیمارستانی در کانادا دریافتند که یکی از افرادی که در این واحد خوابیدن بوده و تجهیزات حمایتی به وی متصل بود تا ۱۰ دقیقه بعد از جدا کردن این دستگاه ها از بدنش نیز همچنان فعالیت مغزی داشت ولی در بسیاری از دیگر افراد چنین تجربه ای وجود نداشت. تا حدود ۱۰ دقیقه بعد از این که پزشکان فوت بیمار را اعلام می کنند، امواج مغزی مانند آن چه که در خواب تجربه می کنیم به فعالیت خود ادامه خواهند داد. همچنیی محققان دریافتند که تجربه ی فوت در هر فردی ممکن است با افراد دیگر بسیار متفاوت باشد. نتیجه های فعالیت های مغزی در هر فرد قبل و بعد از فوت با دیگر افراد بسیار متفاوت است.

تحقیقات نشان می دهد که بعد از مرگ، مغز می فهمد که شما مرده اید!

روزیاتو

واژه های کلیدی: فعالیت | پزشکان | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs